asdasdas
0,00 zł

0 prod.

x
Nie dodano żadnych produktów.
Przejdź do Kasy
24 pażdziernika dniem walki z otyłością

Kliniczna definicja otyłości określa ja jako patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia. O otyłości można mówić wtedy, gdy masa tłuszczu u mężczyzny jest większa niż 22% należnej masy ciała, a u kobiet większa niż 30% należnej masy ciała.
Otyłość u zdecydowanej większości osób spowodowana jest nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania
organizmu, w wyniku czego dochodzi do zwiększenia magazynowania tego nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.
Ustanowiono taki dzień po to aby uświadomić ludziom, że otyłość to epidemia XXI wieku. Otyłość i nadwaga stanowią poważny problem społeczny i zdrowotny. Od 1997 roku została uznana przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) za chorobę wymagającą leczenia, a nie tylko defekt kosmetyczny pogarszający znacznie komfort życia.
Troszkę statystyk:
na świecie ponad miliard dorosłych ma nadwagę, co stanowi ok. 25% dorosłych ludzi z których przynajmniej 300 milionów to ludzie otyli. USA to kraj o zczególnie dużym odsetku takich ludzi.
w Europie niemal 400 milionów dorosłych ma nadwagę z czego 130 milionów to ludzie otyli.
w Polsce w dorosłej populacji ponad 60% mężczyzn i około 50% kobiet ma nadwagę lub otyłość ( BMI >= 25kg/m2) a u co piątej osoby wskaźnik BMI jest >=30kg/m2. Wg. raportu z 2007 coraz więcej dzieci cierpi na nadwagę i otyłość.

Niech dzień 24 pażdziernika uświadomi nam jaką skalę osiągneła nadwaga i otyłość.

Strefa pacjenta Masz pytania? 503 174 650
Przesyłka

Darmowa przesyłka przy zakupach powyżej 1000zł

Płatność

Płatności w naszym sklepie obsługuje DotPay