asdasdas
0,00 zł

0 prod.

x
Nie dodano żadnych produktów.
Przejdź do Kasy
Najpopularniejszy słodzik świata oczyszczony z zarzutów

Europejski Urząd ds. bezpieczeństwa Żywności czyli EFSA (European Food Safety Authority) to agencja UE zajmująca się określaniem standardów produktów żywnościowych oraz przygotowywaniem aktów prawnych w zakresie żywności.
Komisja Europejska zleciła jej przebadanie aspartamu, najpopularniejszego słodziku świata. Jest to jednocześnie jeden z bardziej kontrowersyjnych produktów, zła opinia ciągnęła się za nim przez długie lata. Dwieście razy słodszy od cukru, stosowany między innymi w słodkich napojach gazowanych, był podejrzewany o to, że może wiązać się z zagrożeniami dla zdrowia.

W opublikowanym niedawno oświadczeniu EFSA podaje jednak, że analiza wszystkich dostępnych danych, wykazała, iż stosowany w takich ilościach słodzik jak obecnie jest bezpieczny i nie niesie zagrożenia dla zdrowia konsumentów.
Jednoczesnie EFSA przypomina, że zalecane maksymalne dziennie spożycie aspartamu to 40 mg na kilogram masy ciała, czyli 2800 mg dla przeciętnego dorosłego mężczyzny. Aspartamu nie mogą spożywać osoby chore na fenyloketonurię.

Źródło: Kontroweryjny sztuczny słodzik – aspartam – jest bezpieczny, Gazeta Wyborcza, 12 grudnia 2013

Strefa pacjenta Masz pytania? 503 174 650
Przesyłka

Darmowa przesyłka przy zakupach powyżej 1000zł

Płatność

Płatności w naszym sklepie obsługuje DotPay